Domácnosti

Až 6,2m3 vody denně

Domácnosti, restaurace, kavárny

Komerční využití

Až 19,2m3 vody denně

Hotely a pensiony, obytné a kancelářské budovy

Průmysl

Až 18,1m3 vody denně

Velmi čistá voda pro průmyslové účely

Novinky

Dotace na rozvody vody


Fotografie k novince Dotace na rozvody vody

Úterý 01. února 2011

Olovo v pitné vodě je nebezpečné především pro děti a jejich vyvíjející se nervový systém. V pitné vodě distribuované vodárnami není olovo prakticky přítomno - v naprosté většině vzorků není zjištěno vůbec, ve zbytku na úrovni zlomku limitní hodnoty - ale jeho obsah v pitné vodě vytékající z kohoutku může být zvýšen v domech, které dosud mají staré olověné domovní rozvody vody. Nejjistější způsob, jak se tomuto riziku vyhnout, je nevyhovující rozvody vyměnit za nové, nezávadné. Z toho důvodu existuje v České republice národní program na podporu výměny olověného potrubí vnitřních vodovodů, který realizuje Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

Podmínky pro udělení dotace a další informace lze nalézt na webovských stránkách MMR v sekci Programy/Dotace (http://www.mmr.cz/Bytova-politika/Programy-Dotace/Programy-podpory-bydleni/Programy-podpory-bydleni-pro-rok-2011/Podprogram-Podpora-oprav-domovnich-olovenych-rozvo).

Pokud máte zájem o dotaci zažádat a potřebujete pomoci s podáním žádosti nebo rozbor vody laboratoří akreditovanou podle požadavku Ministerstva pro místní rozvoj, OBRAŤTE se na nás.  

Lhůta pro doručení žádosti začala běžet 20.prosince 2010 a skončí 28.února 2011!


zpět »